Згідно Держстату, за вісім місяців 2021 року транспортні підприємства України перевезли 398,5 млн тонн вантажів, що на 4,3% більше за аналогічний період минулого року. Перевезення автомобільним транспортом збільшилися до 141,7 млн тонн або на + 18,6%.
КМУ запропонував ВР ввести плату за використання доріг державного значення транспортними засобами з повною масою 12 тонн і більше. Також законопроектом передбачається введення системи контролю руху транспортних засобів і введення електронної системи плати за користування дорогами.
Україна планує розвивати міжнародну логістику через країни Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ). Сторони обговорили подальшу співпрацю України, Грузії, Молдови та Азербайджану в сферах економіки, торгівлі, транспорту, IT і інновацій.
Азербайджан
Україна і Азербайджан домовилися про надання українським перевізникам додаткових 1000 дозволів різних типів на автоперевезення на поточний рік і збільшення квоти документів на 2022 рік. Вже у 2021 році Україна отримає додатково 850 універсальних дозволів та 150 для перевезень з/у треті країни, а в 2022 на 45% збільшена квота універсальних дозволів – до 3200, і на 27% дозволів для перевезень з/у треті країни – до 1400. Крім того, у випадку, коли товар з третьої країни не розмитнюється, а тільки перевантажується на території України, контролюючі органи будуть вимагати дозвіл з/у третю країну.
Європа
Європейська комісія планує побудувати мережу безпечних і надійних стоянок для комерційного транспорту через кожні 100 км по території всього ЄС.
Німеччина
Німецький парламент прийняв Закон про електронні накладні (e-CMR). Протокол e-CMR угоди про міжнародні автомобільні перевезення вантажів передбачає, що накладна, яка раніше мала виключно паперовий вигляд, може створюватися і використовуватися в електронному вигляді.