Доставка збірних вантажів
для  бізнесу

Доставка збірних вантажів

Новини

Огляд новин за жовтень

«Укртрансбезпека» проводить тестування «Е-черги» на прикордонному переході «Ягодин – Дорогуськ». Випробування програмного забезпечення розпочнуться о 09:00 31 жовтня 2022 року. Водіям, які стоять на початку живої черги, буде запропоновано ознайомитись із процедурою реєстрації в електронній черзі та спробувати це зробити за допомогою інспекторів «Укртрансбезпеки». 

Тестування сайту «Е-черга» допоможе краще налаштувати сервіс та врахувати побажання учасників ринку перевезень. В «Укртрансбезпеці» заявили, що проїзд через пункт пропуску проходитиме в порядку живої черги. При цьому тестування системи не вплине на розподіл місць у черзі.

Україна та Північна Македонія розширюють зону вільної торгівлі.

Під час зустрічі у першій сесії Європейської політичної спільноти був підписаний оновлений додаток до Угоди про вільну торгівлю, що інтегрує ринки України та Північної Македонії з ринками ЄС, Туреччини, Молдови, Грузії, Норвегії, Швейцарії та Ізраїлю через спільну систему правил походження ПанЄвроМед.

Угода сприятиме зменшенню цін на македонські товари, які є сировиною для переробних підприємств. Це є головною перевагою для промисловості України. Адже тепер українські виробники можуть використовувати компоненти, вироблені в Північній Македонії, для продукції, яка продаватиметься в ЄС. Крім того, угода лібералізує аграрні тарифи. Україна отримає доступ на ринок продукції тваринного походження та готової продукції, що сприятиме нарощуванню експорту українських сільгосптоварів.

Чехія – Словаччина

Чеський уряд продовжив контроль на кордоні зі Словаччиною ще на 45 днів. Через наплив переважно біженців із Сирії, Чехія наприкінці вересня ввела контроль на кордоні зі Словаччиною, який вже повинен був закінчитися. Прем’єр-міністр Чеської Республіки Петро Фіала спершу говорив про те, що контроль буде продовжено до 12 листопада, тобто на 15 днів. Наразі йдеться про продовження до 12 грудня. У Міністерстві внутрішніх справ пояснили, що рішення пов’язане з різким зростанням нелегальної міграції, посиленням транскордонної активності організованих груп контрабандистів та погіршенням ситуації з міграцією та безпекою на зовнішніх кордонах ЄС та на внутрішніх кордонах зі Словаччиною. Чеська Республіка відновила прикордонний контроль зі Словаччиною з 29 вересня 2022 року. Контроль проводиться протягом усього ділянки кордону.

Румунія

Міністерство транспорту та інфраструктури Румунії (MTI) опублікувало наказ «про встановлення конкретних та тимчасових заходів щодо водійських документів, що видаються Україною відповідно до її внутрішнього законодавства». Згідно з документом, українські водії, які користуються тимчасовим захистом на території Румунії та мають картку професійної кваліфікації водія, видану Україною відповідно до її внутрішнього законодавства щодо виконання Директиви 2003/59/ЄС, відповідно до статті 368 пункту (1) Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та його державами-членами та Україною можуть вимагати видачі безперервного свідоцтва про професійну кваліфікацію (CPC).

Водії з України, які звертаються за CPC, повинні періодично проходити професійне навчання, що складається зі спеціальних курсів, за допомогою яких водії оновлюють свої знання, необхідні в діяльності, особливо щодо безпеки дорожнього руху, охорони праці та техніки безпеки та зниження впливу на навколишнє середовище. Курси організовані центрами навчання та підвищення кваліфікації, уповноваженими Міністерством освіти та культури, та проводяться за затвердженою міністерством програмою. Після проходження курсів водії повинні скласти іспит на отримання CPC, який проводиться румунською, англійською або іспанською мовами. Водії складають іспити для отримання CPC тією мовою, якою вони проходили звичайний курс професійної підготовки.

Залишити відгук