15 лютого 2022 року на зустрічі заступників міністрів інфраструктури України та Республіки Польща було погоджено додаткові квоти на поточний рік у кількості 20 тис. транзитних дозволів для українських перевізників та 20 тис. універсальних дозволів для польських перевізників.
Україна
В Україні запроваджуються європейські стандарти габаритно-вагових норм. Згідно з новими нормами, максимальну фактичну вагу для двоосьового вантажного автомобіля встановлено на рівні 18 тонн, 3-осьового – 25 тонн, 4-осьового – 32 тонни. Максимально допустимі значення фактичної маси для комбінованих автомобілів встановлені на рівні 2-осьового з 2-ваговим напівпричепом – 36 тонн, 2-осьового з 3-ваговим напівпричепом – 40 тонн, 3-осьового з 2- або 3-ваговим напівпричепом – 40 тонн, 2-осьового з 3-ваговим напівпричепом (контейнеровоз) – 42 тонни, 3-осьового з 2- або 3-ваговим напівпричепом (контейнеровоз) – 44 тонни.
“Укртрансбезпека” презентувала публічну Інформаційно-телекомунікаційну систему “Дашборд”. Нова система в режимі онлайн відображає дані про загальну кількість залишків дозволів по кожній країні, кількість дозволів у резерві та залишки дозволів на пунктах видачі дозволів (ПВД).
У відкритому доступі також буде:
- інформація про кількість дозволів, отриманих перевізником;
- назви ПВД, на яких видано дозволи;
- кількість дозволів, які перевізник отримав, але не використав та не здав.
Європа
Асоціації вантажоперевізників з Польщі (TLP), Литви (TTLA, LINAVA), Болгарії (SMP), Угорщини (NIT), Хорватії (UHCP) та Румунії (ARTRI) закликали Європейську комісію відкласти впровадження вимог щодо повернення вантажівок на базу компанії кожні 8 тижнів, так як ця вимога призведе до збільшення витрат як автотранспортних компаній, так споживачів. Більше того, нові правила лише посилять розриви в глобальних ланцюжках поставок у період зростаючого попиту на товари, підвищення тарифів на фрахт, зростання вартості палива, обмеженого виробництва вантажівок через дефіцит напівпровідників, нестачу водіїв, а також всіх невизначеностей, викликаних пандемією COVID -19.
У рамках «флагманських ініціатив» програми Євросоюзу для України на кордоні з Польщею планують відкривати нові пункти пропуску.