Доставка збірних вантажів
для  бізнесу

Доставка збірних вантажів

Блог

Митні збори та мита при міжнародних вантажоперевезеннях

Плануєте імпортувати товари — тоді вам варто подбати не тільки про їхню логістику. Вантажі, які доставляють в Україну з інших країн, обкладаються низкою платежів. Серед обов’язкових — митний збір і мито, а також ставка ПДВ. Щоб уникнути непередбачених витрат і затримки на кордоні, варто розібратися з видами і способами нарахування цих платежів. Незнання правил може також призвести до адміністративної відповідальності.

Які платежі включає митниця: ввізне мито, ПДВ, акциз, митний збір

Спочатку варто розібратися з класифікацією митних платежів. При імпорті товарів стягуються:

  • Ввізне мито. Основний податок на імпорт. Його розмір залежить від низки факторів — категорії товару, країни походження та митної оцінки.
  • Податок на додану вартість (ПДВ). Ним обкладають практично всі товари, які ввозяться на територію країни. Ставка варіюється від 5 до 27%.
  • Акцизний збір. Його потрібно платити тільки за деякі групи ввезених товарів. Це податок, що обмежує вживання продуктів або компенсує їхній вплив на навколишнє середовище.
  • Митний збір. Фіксований платіж за послугу оформлення вантажу. Він покриває витрати держави на роботу митниці.

На нарахування платежів також впливають вага і код товару. Вони розраховуються строго за встановленими законом нормативами.

Є 2 поняття: митний збір і мито — різниця між ними принципова. Перший із термінів — це ціна за послуги. До видів митних зборів належать: плата за опрацювання декларацій, зберігання товару на складі, фізичний огляд і лабораторне дослідження, супровід посилки. За послугу розраховуються безготівковим способом через банк або рахунок у Держказначействі. Для сплати митних зборів також розроблено електронну систему «Єдине вікно».

Мито — це податок. Ним ви оплачуєте факт ввезення товару в країну. Існує кілька видів мита. Серед них ввізне, вивізне, сезонне, антидемпінгове. Воно захищає внутрішній ринок і регулює зовнішню торгівлю.

Як розраховується ставка мита

Один із факторів, який впливає на суму, — код ТН ЗЕД або товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності. Це унікальна комбінація з 10 цифр, яку присвоюють певній групі товарів. Від неї залежить ставка митного мита для юридичних осіб та інших громадян. ТН ЗЕД визначає також потребу сплати акцизного збору.

Ще один фактор — це країна походження товару. Такі види митних платежів, як мита, регулюються угодами з іншими державами. Наприклад, Україна уклала з ЄС договір про вільну торгівлю. За умовами цієї угоди, товари, які доставляють із держав-партнерів, мають знижену ставку. Ключова умова — підтвердження країни походження товару за допомогою декларації або сертифіката.

На митні мита і збори впливає також вартість вантажу. Вона формується з декількох частин. Зокрема, ціни товару за контрактом, вартості доставки до кордону, страховки та інших витрат.

Передбачено умову, за якої вам не доведеться платити мито на митниці. Ним не обкладають товари з вартістю до 150 €. Якщо ж ціна вантажу вища, доведеться заплатити митний збір і мито. При цьому податок стягується тільки за частину вартості товару, яка перевищує ліміт у 150 €.

Особливості та ставки ПДВ при імпорті в Польщу, Німеччину, Францію, Велику Британію

Умови співпраці з країнами Європи різняться. Зокрема, держави встановлюють свій податок на додану вартість. Ось приклади ПДВ у деяких країнах ЄС, %:

  • Польща — 23;
  • Велика Британія — 20
  • Німеччина — 19;
  • Франція — 20.

При цьому в перерахованих державах передбачена знижена ставка. У Франції вона варіюється від 2.1 до 10%, а в Німеччині досягає 7%. Польща пропонує пільги для товарів першої потреби. Ставка на них варіюється від 5 до 8%, а для лікарських засобів становить 0%.

Варто зазначити, що в кожній країні діють свої особливості для імпорту товарів. Зокрема у Франції можуть запитувати документи на будь-яку позицію. Якщо говорити про Велику Британію, тут відправлення з вартістю до £135 обкладають обов’язковими платежами за спрощеною схемою.

Коли застосовується акциз та екологічний податок

Деякі збори виплачують тільки на певні групи товарів. Зокрема, акцизом обкладають такі типи вантажів:

  • алкоголь і тютюнові вироби;
  • вживані автомобілі з великим обсягом двигуна;
  • паливо та енергоносії.

Умови залежать від країни-імпортера та особливостей товару.

Ще одна група митних платежів — це екологічний податок. Він діє в країнах, де передбачені програми утилізації та контролю забруднення. Податок стягується на французькій митниці під час транспортування електроніки та батарей. Подібний збір діє в Німеччині та Польщі. Ним обкладають виробників електрообладнання і тих, хто ввозить його в країну.

Хто платить: імпортер, експортер, 3PL-перевізник

Після того, як ви дізналися що таке митний збір та інші платежі, напрошується інше закономірне запитання: за ким залишаються витрати на них? Відповідь на нього залежить від умов постачання і статусу учасника ЗЕД.

У 90% випадків мита, ПДВ та інші витрати оплачує імпортер. Ним виступають одержувач або дистриб’ютор вантажу. Експортер рідко погашає митні витрати. На ньому лежить обов’язок оформлення декларації на вивезення товарів за межі країни. 3PL-перевізник також не зобов’язаний оплачувати збори. Утім, він може внести аванс на митні платежі. На перевізнику лежить відповідальність за коректне складання документів.

Щоб уникнути проблем, пропишіть у контракті, хто подаватиме декларацію і нестиме витрати за оформлення на пункті пропуску. Брокери Euroshuttle розрахують, у скільки вам обійдеться імпорт, а також допоможуть з реєстрацією вантажу. Це дасть змогу уникнути непередбачених витрат і штрафів.

Залишити відгук