Доставка збірних вантажів
для  бізнесу

Доставка збірних вантажів

Блог

Транзитна декларація T1: що це і коли вона потрібна

Правильно заповнена транзитна декларація Т1 — один із ключових документів в міжнародних вантажоперевезеннях. Виконує роль митної гарантії. Використовують транзитну декларацію Т1 для транспортування товарів, виготовлених поза зоною Європейського Союзу, коли необхідно провезти вантаж у незмінному вигляді до пункту призначення через територію щонайменше однієї держави в межах ЄС. Пропонуємо дізнатися детальніше про цей документ.

Схема оформлення T1 при перевезенні вантажів Україна → ЄС

Транзитні декларації — це документи, які створюють на підставі інвойсу, а також довіреності від відправника або пакувального листа. Для оформлення так само необхідні:

  • міжнародна товарно-транспортна накладна;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  • інвойс;
  • паспорт водія;
  • експортна декларація;
  • гарантія у вигляді застави, поруки.

Заповнення транзитної декларації має бути коректним. В іншому випадку документ втратить юридичну силу. Якщо виникають будь-які питання, пов’язані з заповненням, потрібно звернутися до фахівця.

Ключові етапи:

  1. Підготовка документів.
  2. Введення інформації в базу даних NCTS.
  3. Отримання реєстраційного та митного номера митного органу.
  4. Випуск декларації на вантаж.
  5. Транспортування до митного органу країни призначення.
  6. Закриття транзиту і зняття гарантій.

Розглядаючи, що таке Т1, потрібно дізнатися тонкощі оформлення. У першій графі вказують вид транзиту. Потрібно надати повну інформацію про відправника. Для комерційного об’єкта це найменування та юридична адреса. Якщо документ оформляє фізична особа, вказують ПІБ і контакти. У третій графі прописують номер декларації та кількість аркушів.

Кількість транзитних товарів і відповідно місць вказують у п’ятій і шостій колонках. Також потрібно вписати країни відправлення та отримання. У документ вносять дані про транспортний засіб, зокрема державний номер, рейс. Масу брутто подають із трьома знаками після коми. Важливо також вказати валюту вантажу і його повну вартість.

Транспортна декларація подається в надрукованому вигляді у двох примірниках. Графи для заповнення співробітниками митниці залишають без даних.

Різниця між Т1 і Т2

У міжнародних перевезеннях беруть участь товари, які виготовляють як у країнах ЄС, так і за їх межами. Різниця між Т1 і Т2 полягає в цій характеристиці. Якщо з території України транзитом до ЄС ввозять товари, виготовлені за його межами, потрібен перший документ. Для вантажів від європейських виробників — Т2.

Роль гаранта та відповідальність перевізника

Митна декларація Т1 пов’язана з комплексом юридичних процедур. Насамперед потрібно виділити гарантію, в якості конкретної грошової суми.

Митниця приймає гарантію у вигляді застави за виконання зобов’язань щодо транзиту вантажів у межах ЄС. Її співробітники уповноважені перевіряти дотримання всіх умов у процесі транспортування. Перевізник несе повну відповідальність за коректність надання даних у декларації.

Вартість оформлення T1 і фактори, що впливають на ціну

Послуга складання документа — платна. Краще довірити оформлення експертам, що допоможе уникнути помилок, які можуть призвести не тільки до штрафів, а й кримінальної відповідальності.

Фактори, що впливають на вартість:

  • тип і обсяг вантажу;
  • відстань;
  • маршрут і кількість країн на ньому.

Що більше вимог до перевезення вантажу, то вища вартість оформлення декларації. Наприклад, для переміщення з України в країни ЄС матеріалів, схильних до займання, фармацевтичної сировини, необхідні особливі умови. Усе це важливо правильно відобразити в декларації. Це визначає вартість послуги оформлення документів. Також на ціну прямо пропорційно впливає відстань (км). Точну вартість розраховують в індивідуальному порядку.

Як уникнути поширених помилок

Транзитна декларація — це документ, який заповнюють згідно з інвойсом. Інформацію подають українською мовою, крім абревіатур і найменувань іноземною. Важливо подбати про коректний технічний переклад відомостей. Якщо буде допущена навіть одна помилка, це розцінять як спробу перевезення контрабандних вантажів.

Декларації Т1 і Т2 часто подають із некоректно зазначеними типом вантажу, його кількістю, обсягом, кодами. Іноді під час оформлення документів помиляються, вказуючи невідповідну дійсній суму фінансової гарантії.

Такі неточності призводять до ретельніших перевірок на митниці, що спричиняє затримки в прибутті до кінцевого пункту маршруту. Через помилки уповноважений орган має право відмовити в подальшому транспортуванні вантажу. Це призведе не тільки до збитків, зокрема, коли йдеться про бізнес. Зростає ризик конфіскації товару. Також можна втратити статус надійного контрагента, що негативно вплине на репутацію в майбутньому.

Щоб уникнути негативних наслідків поширених помилок, оформлення документів варто довірити досвідченим фахівцям. Для цього необхідно звернутися за професійними послугами до перевіреного сервісу міжнародних транспортних перевезень. Ця ж рекомендація дійсна, якщо потрібна транзитна декларація Т2. Правильне оформлення документів дасть змогу уникнути затримок вантажів на митниці, штрафів, втрати хорошої репутації. Тому важливо довіряти експертам, якщо потрібні транзитні декларації, включно з Т1.

Звернувшись до фахівців Euroshuttle, можна знайти надійного партнера, який гарантує прозорість усіх операцій. Серед переваг — доступні ціни, індивідуальний підхід, великий досвід роботи у сфері міжнародних комерційних перевезень. Щоб замовити оформлення декларації Т1, зверніться онлайн або за телефоном до менеджера компанії Euroshuttle.

Залишити відгук