Доставка збірних вантажів
для  бізнесу

Доставка збірних вантажів

Блог

Маркування небезпечних вантажів під час міжнародних перевезень

Доставлення небезпечних вантажів передбачає попередню підготовку спецтранспорту і пакета дозвільних документів. Його повинен супроводжувати навчений персонал. В обов’язковому порядку потрібне дотримання правил маркування небезпечних вантажів. Це ефективний, передбачений законом спосіб оповіщення інших учасників дорожнього руху.

Маркування небезпечних вантажів в автомобільному транспорті регламентоване чинними правилами і нормативами. Їх чітке дотримання — обов’язок кожного перевізника. У разі виявлення порушень передбачено штрафи та інші санкційні заходи.

Що таке маркування ADR і чому без нього не можна виїжджати за кордон

Існують 9 класів небезпечних речовин. Для їх позначення під час міжнародних перевезень застосовують 25 зразків знаків ADR.

Маркування транспортних засобів при перевезенні небезпечних вантажів передбачає використання табличок різного кольору з інформацією. Важливий момент — вимоги до етикеток з характеристиками вантажів. Акцент на інформаційному наповненні, а також їх міцності, надійній фіксації, правильному місці розміщення.

Недотримання вимог ADR може призвести до серйозних санкцій для водіїв ТЗ і компаній-перевізників. Можливі наслідки різняться залежно від типу порушення. Важливо дотримуватися вимог до маркування небезпечних вантажів. Це дасть змогу унеможливити непередбачувані фінансові витрати, загалом здійснювати заплановані перевезення.

Класифікація небезпечних вантажів та їхні знаки

Маркування має бути виконано згідно з передбаченими категоріями речовин.

ADR-2: гази

Небезпечні при перевезенні: горючі, негорючі, окислювальні, токсичні, задушливі, отруйні. Призначаються табличками червоного, зеленого або білого кольору з символами займання, балон або череп відповідно.

ADR-3: рідкі горючі

Бензин, дизельне пальне, різні оливи. Це легкозаймисті речовини, для займання яких не потрібні особливі умови. Наприклад, достатньо температури від 60°C. Знаки перевезення небезпечних вантажів — червоні таблички з символом полум’я.

ADR-4: тверді горючі речовини

Речовини в різних формах: гранульованій, порошко- або пастоподібній. Можуть легко спалахнути під впливом зовнішніх факторів або тертя. Існує також ризик їхнього самозаймання. Знаки перевезення небезпечних вантажів на транспорті залежать від підгрупи. Тверді легкозаймисті речовини — біла табличка з вертикальними червоними смугами. Здатні небезпечно контактувати з киснем — знак червоного кольору з білим верхом. При забороні контакту з водою — синій. Верх на знаку білий. Усі доповнюються символом загоряння.

ADR-5: окиснювачі та відбілювачі

Органічні пероксиди, а також вироби, що легко виділяють кисень і підтримують горіння. Їх позначають жовтою табличкою з символом виділення кисню або знаком із червоним верхом і займанням.

ADR-6: токсичні та інфекційні речовини

Будь-які отрути і патогенні мікроорганізми незалежно від варіанту проникнення — через шкіру або слизову. Вони провокують небезпечні захворювання, сприяють отруєнню, іноді призводять до летальних наслідків. Знак — біла табличка з символом череп або вірус.

ADR-8: корозійні речовини

Кислоти, луги та інші склади, здатні пошкодити контейнер. Для їх транспортування потрібно ретельно підбирати ТЗ. ADR-маркування — табличка чорно-білого кольору. На ній зображені рука і вплив речовини на метали.

ADR-9: небезпечні вантажі різного типу

Будь-які речовини і предмети, які не належать до попередніх груп, але становлять небезпеку. Їх позначають білою табличкою з вертикальними чорними смужками у верхній частині. Окремий знак для пошкоджених акумуляторних батарей. Їх маркують білою табличкою з чорними вертикальними смужками та символом цих пристроїв.

Наведена класифікація та маркування небезпечних вантажів відповідає чинним нормативним документам. Їх використовують компанії-перевізники, які виконують транспортування товарів і речовин територією Європи.

Які елементи мають бути на кожній упаковці та палеті

Правильне маркування транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, — запорука швидкої та безпомилкової ідентифікації речовин для оперативного реагування екстрених служб. Їх має бути видно на ТЗ з усіх боків. Таблички розміщують на дверях, бічних і задніх частинах контейнерів, цистерн разом зі світловідбивними елементами.

Значки класів небезпеки кріплять на кожну палету й упаковку. Додатково — ідентифікаційні номери ООН (починаються з UN). Ці коди також вказують тип небезпечного вантажу.

Штрафи та ризики за відсутність або помилкове маркування в ЄС та Україні

Санкції за порушення регламенту або неправильне розміщення знаків «Небезпечний вантаж» можуть поширюватися на водія і компанію-перевізника. Передбачено різні види відповідальності:

  • Штраф — за відсутності у водія ADR-сертифіката, неправильного маркування.
  • Тимчасова заборона на перевезення небезпечних вантажів — при повторному недотриманні положень регламенту.
  • Зупинка ТЗ — у разі виявлення серйозних порушень до їх усунення.
  • Кримінальна відповідальність водія і керівника компанії — у разі грубих порушень, що спровокували аварію, забруднення навколишнього середовища, створення загрози для життя людей.
  • Анулювання ліцензії — у разі систематичного недотримання правил ADR.

Фахівці компанії Euroshuttle забезпечують комплекс заходів, спрямованих на безперешкодне проходження небезпечного вантажу через усі контрольні служби. До таких належать: ретельна класифікація та маркування, правильне пакування, підготовка пакета документів і дозволів, вибір відповідного авто і кваліфікованого персоналу. Звертайтеся за послугами в Euroshuttle — отримуйте надійне і безпечне транспортування вантажів Європою.

Залишити відгук