
Професійне страхування вантажу при міжнародних перевезеннях — популярна послуга, якою активно користується бізнес. У дорозі продукція і сировина схильні до ризиків пошкодження, знищення в результаті ДТП, стихійних лих, а також розкрадання. Страховка дозволяє домогтися відшкодування збитків. Тому вона необхідна при автомобільних перевезеннях вантажів. Пропонуємо дізнатися детально, які ризики покриває стандартний страховий поліс CMR. Також варто розглянути, чи є потреба в оформленні розширеного документа All risk, об’єктами якого виступають товари та сировина, що транспортуються до пункту призначення.
Які ризики покриває страховий поліс під час міжнародних перевезень
Обираючи послугу, потрібно врахувати, в яких випадках можна розраховувати на компенсацію. Страхування міжнародних перевезень вантажів, якщо обрали стандартний поліс, дає змогу фінансового захиститися від збитків, спровокованих:
- пошкодженням;
- знищенням;
- нестачею;
- виникненням необхідності оплачувати додаткові мита та податки.
Відповідальність перевізника перед власником — основний аспект страхування. Вона виникає також перед третіми особами, митними органами. Страховка вантажів під час перевезення за полісом CMR оформляється на забезпечений транспортний засіб, а також причіп (напівпричіп), зазначені в договорі. Термін угоди — ще один важливий аспект. Він може досягати 12 місяців. Також страховий договір оформляють на одне перевезення вантажів.
Базова відповідальність за CMR vs розширений поліс All-risk
Страхування автоперевезень — важливий аспект міжнародного транспортування товарів і сировини. Багато хто вибирає поліс CMR, намагаючись заощадити. Однак у разі завдання збитків, на які не поширюється страховка, доведеться покривати їх власним коштом. Щоб уникнути цього, необхідний поліс All risk.
Повне страхування вантажних перевезень покриває збитки, що виникли через:
- загоряння;
- стихійні лиха;
- ДТП;
- вибух;
- пошкодження продукції під час розвантаження і навантаження на борт.
Водночас навіть поліс All-risk не дасть змоги домогтися відшкодування шкоди, завданої страхувальником і його представниками з метою отримання неправомірної вигоди. Ще один випадок — вибір транспортного засобу, який не дає змоги створити умови перевезення, що відповідають характеристикам продукції та сировини. Страховка вантажів не покриває збитки, що виникли через грубі порушення планування процесів логістики. Якщо товар викрали співробітники компанії-власника, компенсація також не передбачена.
Скільки коштує страхування: фактори, що впливають на вартість полісу
Ціна поліса визначається індивідуально. На неї впливає низка факторів:
- Характеристики вантажу. Це тип, вага, обсяг, собівартість, матеріал виготовлення і його властивості. Транспортування вантажів, схильних до займання, а також скляних виробів пов’язане з високими ризиками пошкоджень. Це впливає на суму полісу.
- Транспорт. Оцінюють технічний стан, граничне навантаження, доповнення причепами, напівпричепами.
- Особливості логістики. Враховують маршрут перевезення, перевантаження на інший транспорт на певній точці рейсу тощо.
- Необхідність зберігання на складі. Підвищує вартість послуги.
- Час перевезення. На ціну страхового поліса All risk впливає сезонність. Якщо товари транспортують взимку, коли несприятливі для перевезень погодні умови виступають фактором ризику, послуга подорожчає.
- Франшиза. Важливий параметр, що впливає на розмір суми полісу.
Якщо вас цікавлять як страховка перевізника, так і вантажів, важливо правильно вибрати фірму, що пропонує страховку. Перевірена компанія грамотно розрахує вартість послуги з урахуванням ключових і додаткових характеристик. Також пропонує внесення в договір інших ризиків, наприклад, пов’язаних з військовими діями, радіаційним зараженням, форс-мажорними обставинами. Розширити перелік випадків можна за додаткову плату. Індивідуальний підхід перевіреної компанії дасть змогу вибрати той страховий продукт, який максимально відповідає характеристикам вантажу, умовам перевезення, а також побажанням щодо вартості поліса.